ДОБРОГО ДНЯ, ЛЮБІ УЧНІ!
ВІТАЮ ВАС НА УРОЦІ ФІЗКУЛЬТИРИ,ЯКИЙ ВИ СПРОБУЄТЕ ПРОТИ САМОСТІЙНО.
ТЕМА УРОКУ. .1. Правила техніки безпеки під час уроків у спортивному залі, на майданчику, на лижах, на ковзанах і в басейні.
2.ЗРВ. Ходьба. Біг.
3. Рухливі ігри та естафета.
ПОЧИНАЄМО!!
Біг
При бігу тулуб і голову тримати на одній лінії і трохи нахилити вперед. Ногу, якою відштовхуєшся, треба ставити на зовнішню сторону носка, відштовхуючись, повністю випрямити її. Другу ногу зігнути у коліні, при цьому стегно рухається вперед-угору і досягає найбільшої висоти у мить поштовху. Руки зігнуті в ліктях і виконувати ними рухи вперед і назад – права нога і ліва рука, ліва нога і права рука. Кисті тримати розслабленими, а пальці – напівзігнуті. Бігати на носках, стежити за поставою. На 3-4 кроки робити вдих через ніс і на стільки ж кроків – видих ротом.
Ходьба
Щоб ходити красиво, утримуючи поставу, голову треба тримати прямо, плечі розвести і трохи відвести назад, живіт підтягнути, дихати вільно. Крокуючи, повністю випрямити ногу позаду після поштовху нею. Правильно рухати руками й ногами. Ідучи, ставити ноги паралельно або дещо носками трохи всередину і не розвертати ступні носками назовні.
Удосконалювати техніку ходьби по дорозі до школи й додому, на уроках фізкультури, під час ігор, прогулянок та туристичних походів.
Спортивний біг може бути «гладким» та зі штучними перешкодами ( бар’єрний біг), а природними перешкодами (кросовий біг), а також-естафетним.
Розрізняють біг на короткі дистанції (спринт), середні, довгі дистанції (стаєрський) та марафонський.
Короткі дистанції – це 30,60,100,200 м.
Середні - 400, 800, 1000, 1500 м.
Дистанції, що перевищують 2000 м, вважаються довгими.
Спринтерський біг має свої особливості:
- Біг починається з низького старту.
- Для спринтера дуже важливо відразу після старту розвинути максимальну швидкість і підтримувати її до фінішу.
Під час занять бігом дуже важливо вміти правильно дихати. Ритм дихання під час бігу різний: один бігун виконує вдих-видих на один крок, другий – на три кроки, третій – на чотири кроки. Тому ритм дихання – суто індивідуальний. Швидкість бігу впливає на ритм дихання. Чим більше зростає швидкість бігу, тим глибшим стає дихання. Але після певного моменту, для кожного індивідуально, воно стає прискореним і поверховим. Вдихати завжди треба через ніс, а видихати через ніс і напіввідкритий рот. Під час великих навантажень можна дихати і одним ротор. Головну увагу необхідно зосередити на повному видиху. Це буде сприяти і більш глибокому вдоху.
Коментарі
Дописати коментар