Гімнастика для шиї по Шишоніну
Часто біль в шийному відділі хребта супроводжується високим артеріальним тиском, головними болями. Звичні препарати від гіпертонії в таких випадках малоефективні, так як причиною високого тиску може бути шийний остеохондроз, і починати потрібно з вирішення саме цієї проблеми.
Ланцюжок такої залежності проста: атлант (перший шийний хребець) з якоїсь причини зміщується, віджимає судини, що забезпечують мозок киснем. Відчуваючи кисневий голод, мозок подає команду серцю качати кров швидше, і частота серцевих скорочень зростає, зростає і артеріальний тиск. Мозок отримує додатковий приплив крові, а й гіпертонія – теж у наявності.
Спазм м’язів шиї часто буває причиною постійних головних болів. В результаті кров погано циркулює і живить прилеглі тканини, в тому числі міжхребетні диски, зв’язки. Вони знаходяться в нестабільному стані і в підсумку перетискають судини.
З огляду на всі ці причинно-наслідкові зв’язки, лікар-реабілітолог Олександр Шишонін розробив простий комплекс вправ для шиї, регулярно виконуючи який вдома ви можете знизити тиск і усунути причину хронічних головних болів.
Щоб переконатися, чи є перетискання хребетних судин, необхідно зробити УЗД судин, на сайті Покупон обстеження можна пройти з хорошою знижкою. Якщо припущення підтвердилося, можна приступати до вправ по Шишоніну. Експрес-варіант гімнастики містить комплекс з розминки, трьох вправ і розтяжки (показаний нижче на фото). Поки ви не вивчите, як правильно виконувати кожну вправу, краще робити гімнастику перед дзеркалом.
- Розминка. Розігріти тіло і підготувати його до гімнастики допоможе розминка, інакше м’язи можуть отримати мікротравми, які не підуть на користь. Виконайте присідання з гантелями 3 підходи по 10 разів, при цьому поставу тримаєте рівною, надмірно не напружуйте м’язи.
2. Вправа 1: «Балет». Початкове положення цього і наступних вправ – сидячи з рівною спиною. Обережно, без ривків, нахиліть голову вправо, підніміть праву руку паралельно підлозі, на 5-7 рахунків затримайтеся в цьому положенні. Аналогічно виконайте вправу на лівий бік. Зробіть по 5 разів на кожну сторону. В результаті опрацьовується і розтягується бокова поверхня шиї.
3. Вправа 2: «Хитрий атлант». Зробіть поворот голови вправо і вгору (але не закидайте сильно), ліву руку при цьому покладіть в районі першого шийного хребця, під потилицю. Ви відчуєте як напружуються м’язи в підпотиличній області, а бічні м’язи шиї – розтягуються. Вправу потрібно повторити по 5 разів вліво і вправо.
4. Вправа 3: «Напіврамки». Лівою рукою візьміться за правий лікоть, потягніть вліво, натискаючи на плече підборіддям. Напруга відбувається в області передньої поверхні шиї. Вправу повторюємо по черзі на кожну сторону по 5 разів.
5. Розтяжка (скручування). Робимо скручування до коліна і рукою акуратно тягнемо шийні м’язи. При цьому також розтягуються і м’язи грудного і поперекового відділу хребта.
Щоб лікувальна гімнастика пішла на користь, перш ніж приступати до вправ, слід проконсультуватися з лікарем.
Комплекс вправ для шиї по Бубновському
Сергій Бубновський – ідомий лікар-ортопед, який розробив свою авторську методику лікування хвороб хребта, м’язів і суглобів (кинезотерапия), в основі якої – рух і послідовне збільшення навантаження.
Комплекси вправ для шийного відділу хребта доктор підбирає під кожного пацієнта індивідуально. Така гімнастика допомагає позбутися від болю в шиї, головних болів, нормалізувати артеріальний тиск, привести в порядок суглоби і відновити їх функціональність.
Незважаючи на ефективність, є у гімнастики по методу Бубновського і протипоказання:
- Протрузії міжхребцевих дисків.
- Грижі.
- Запаморочення, синдром хронічної втоми.
- Нещодавно перенесені операції (до 1-2 місяців тому).
- Травми, пошкодження зв’язок і сухожиль.
- Запущені стадії гіпертонії.
- Наявність гострих інфекційних процесів в організмі.
- Онкологічні хвороби.
- Серйозні захворювання серцево-судинної системи, печінки, нирок.
Наявність протипоказань вимагає обов’язкової консультації лікаря, який до того ж підтвердить, що вправи будуть ефективні саме в вашому конкретному випадку. Проконсультуватися з провідними фахівцями-ортопедами вашого міста, а також пройти повну діагностику організму, можна скориставшись акціями на сайті Покупон.
Також перед початком вправ по Бубновського (та й за іншими методиками) необхідно виключити грижі і протрузії, а точно діагностувати ці проблеми з хребтом можна тільки за допомогою МРТ шиї і спини, докладніше про це читайте в нашій окремій статті.
Кваліфіковану допомогу по лікуванню і профілактиці проблем опорно-рухового апарату ви можете отримати в мережі медичних центрів доктора Бубновсько
Гімнастика Бутрімова для здорової шиї
У лікуванні остеохондрозу, відновлення кровообігу в області шийного відділу хребта, повернення хребців в нормальне правильне положення допоможе зарядка Бутрімова. Щоб переконатися, що ця гімнастика вам підходить, проконсультуйтеся з лікарем перш, ніж приступити до вправ: самостійне виконання будь-яких комплексів ЛФК може бути шкідливо для здоров’я.
Доктор Володимир Бутримов – інструктор з лікувальної гімнастики з досвідом вивчення понад три десятки років різних методик лікування і зміцнення хребта, фахівець з психо- і цигун терапії. Відібравши найефективніші, доктор на їх основі розробив авторський комплекс вправ, спрямований на зміцнення м’язового каркаса хребта і лікування остеохондрозу.
Наведена на відео нижче методика на основі цигун ефективна для лікування хвороб шийного відділу хребта. Робити вправи потрібно не менше 2 разів на день, вранці і ввечері, можна частіше. Одним з основних правил виконання гімнастики – повне розслаблення м’язів шиї. Тільки навчившись це робити, можна домогтися бажаного ефекту від зарядки.
Як правильно виконувати гімнастику для шиї по Бутрімову дивіться на відео.
Павло Євдокименко – лікар-ревматолог, академік РАМТН, автор книг про здоров’я, творець авторських методик відновлення здоров’я. Одна з них містить вправи для профілактики і лікування шийного остеохондрозу, зміцнення м’язів шиї, поступового підвищення рухливості шийного відділу хребта, зняття спазмів і больового синдрому. Всі вправи доктор рекомендує робити плавно, виключаючи різкі рухи (сильні обертання головою, різкі повороти і закидання голови назад).
Відео з базовим комплексом вправ для шиї по Євдокименко можете подивитися тут.
Гімнастика для шиї по Норбекову
Доктор Мирзакарим Норбеков багатьом відомий як автор методики і книг по відновленню зору: «Досвід дурня, або шлях до прозріння» і «Досвід дурня 2. Ключі до самого себе». Прагнучи зробити людей здоровими і щасливими, Норбеков також розробив суглобову гімнастику, в тому числі комплекс вправ для шийного відділу хребта, яка в поєднанні з психологічними прийомами виявилася досить ефективною. Незважаючи на критику з боку скептиків і представників офіційної медицини, метод Норбекова користується популярністю у всьому світі.
Коментарі
Дописати коментар