Комплекс вправ ранкової гімнастики з обручем
Розваги
Робота з батьками
1. Батьківські збори на тему « Як розвивати в дітей творчі здібності»
2. Анкетування « Імя вашої дитини»
3. Консультація « Змалку ближче до природи»
Загартування
1.Ходіння доріжкою здоровя
2.Профілактика плоскостопості, викривлень хребта.
3.Пальчикова гімнастика
4.Оздоровчий біг
Комплекс вправ ранкової гімнастики з обручем
І. Підготовча частина.
Шикування дітей в колону по одному за зростом. Ходьба чітким кроком, як «спортсмени» (30 сек.). Ходьба (35 сек.) на зовнішньому та внутрішньому боці стопи (руки на поясі). Біг (35 сек.) у середньому темпі, ходьба. Перешикування в 3-4 колони (через центр поворотом направо або наліво).
II частина. Основна
1. Піднімання обруча вгору:
В.п. — основна стійка, обруч вертикально біля стегон, обхват зовні.
- підняти обруч вгору над головою (вдих);
- опустити обруч за спину, згинаючи руки (видих);
- підняти обруч вгору (вдих);
— опустити обруч у в.ц. (видих). Обруч над головою, подивитися на нього. Повторити 8 разів у повільному темпі.
2. Нахили тулуба вперед:
В.п. - стійка ноги нарізно, обруч вертикально біля стегон.
- нахилити тулуб вперед, покласти обруч на підлогу (видих);
- випрямитися (вдих);
- нахилити тулуб вперед-зниз, взяти обруч (видих):
- випрямитися у в.п. (вдих). Ноги в колінах не згинати. Повторити 8 разів у середньому темпі.
3. Повороти тулуба.
В.п. — сидячи на підлозі, ноги нарізно, обруч вертикально перед грудьми.
- повернути тулуб вправо, поставити обруч на підлогу праворуч (видих);
- повернутися у в.п. (вдих);
3-4 - те саме в ліву сторону. Повторити 8 разів у середньому темпі.
4. Піднімання ніг вгору:
В.п. - лежачи на спині, обруч горизонтально на рівні грудей. 1-2 - підняти ноги вгору, торкнутися колінами обруча (вдих); 3-4 - опустити ноги на підлогу (видих). Піднімати ноги прямі. Повторити 8-10 разів у повільному темпі.
5. Нахили тулуба в сторони:
В.п. - стійка ноги нарізно, обруч над плечима горизонтально до підлоги.
1 - підняти обруч вгору над головою (вдих);
- нахилити тулуб вліво (видих);
- випрямити тулуб, обруч над головою (вдих);
- повернутися у в.п. (видих);
5-8 - те саме вправо. Повторити 6-8 разів у повільному темпі.
6. Стрибки:
В.п. - основна стійка, руки на поясі, обруч на підлозі біля носків ніг.
- стрибок у середину обруча поштовхом обох ніг;
- стрибок назад з обруча. Стрибати м'яко на носках, дихати рівномірно. Повторити 10 разів.
ІІІ. Заключна частина.
Біг у повільному темпі (ЗО сек.). Ходьба (40 сек.) у повільному темпі з рухами рук: під крок правої ноги - руки в сторони, лівої - руки на пояс (8-10 разів). Звичайна ходьба.
Комплекс ранкової гімнастики«Чапля»
І. Підготовча частина.
Ходьба звичайна в колоні по одному в швидкому темпі(20 сек), в повільному темпі(25 сек), на носках(20 сек), ходьба звичайна(20 сек), ходьба на п’ятах(20 сек), ходьба звичайна(20 сек), ходьба як «чаплі» (25 сек), біг «змійкою» (25 сек) ходьба звичайна(20 сек). Біг середньому темпі (30 сек), ходьба звичайна(20 сек). Шикування в кілька колон із заведенням ланок
ІІ. Загально розвиваючі вправи.
1. Хвилеподібні рухи руками («чапля крилами махає»). В - п. - о. с, руки в сторони. 1 - 2 - хвилеподібні рухи, руками вгору та вниз; 3 - опустити руки вниз; 4 - руки сторони (у в. п.). Рухати руками плавно, дихати рівномірно. Повторити 6—8 раз у повільному темпі.
2. Нахили тулуба вперед («чапля жабку шукає»). В.п. - стійка «ноги нарізно», руки на поясі. 1 - 2 - нахилити тулуб уперед, шию витягнути (видихнути); 3 - 4 - випрямитись у в. п. (вдихнути). Ноги в колінах; не згинати, спина пряма. Повторити 6—8 раз у повільному темпі.
3."Піднімання ніг по черзі («чапля стоїть на одній нозі). В. п. - о. с, руки на поясі. 1 - підняти.праву ногу вперед, угору,носок витягнутий; 2 - опустити ногу у в. п,; 3 - 4 - те саме з лівої ноги. Ноги в колінах не згинати дихати рівномірно. Повторити 6 раз кожною ногою в середньому темпі.
4. Нахили тулуба вперед («чапля жабку ловить»). В. п. - стійка «ноги нарізно», ліва рука на поясі, права внизу. 1 - підняти праву руку вперед, угору (вдихнути); 2 - 3 - виконати два пружинисті нахили тулуба вперед, торкаючись пальцями правої руки носка лівої ноги й промовляючи «ква-ква» (видихнути); 4 - випрямитись у в.п.; 5 – 8 – те саме з лівої руки. Ноги в колінах не згинати. Повторити 6 раз у середньому темпі.
5.Стрибки на місці з рухами рук («чапля полетіла) В. п. - о. с., руки в сторони. 1 - 4 - стрибки з однієї ноги на іншу з рухами рук угору та вниз («чапля крилами махає»). Стрибати м'яко, дихати рівномірно. Повторити 3—4 рази.
ІІІ. Заключна частина.
Перешикування в одну колону. Вправа на дихання.
Дихальна вправа "Вітер"
„Усмішка”
„Подивіться в очі”. В.п. – лежачи на спині одне до одного ногами, руки уздовж тулуба. 1 – підняти голову, подивитися одне одному в очі(видих), 2 – в.п.,(вдих).
„Заховалися одне від одного”. В.п. – лежачи на спині одне до одного ногами, руки під головою. 1 – зігнути ноги в колінах; 2 – в.п.
„Пошукали один одного”. В.п. – те саме, ноги в колінах зігнути, руки розведені в боки. 1 – покласти коліна на ліжко (видих), поворот голови вправо. 2 – в.п., (вдих); 3 – 4 – те саме вліво.
„Зустріч”. В.п. – лежачи на спині, руки уздовж тулуба перекачування вліво (вправо).
„Їдемо на велосипеді”. В.п. – те саме. Поперемінне згинання і випрямлення то лівої, то правої ноги.
„Тягнемося до сонця”. В.п. – стоячи на колінах, руки опущені. 1 – 2 – підняти руки через сторони вгору, потягнутися. 3 – 4 – в.п.
„Усмішка”. Встати, усміхнутися одне одному.
„Прокидаймось”
Лунає тиха, спокійна музика. Вихователь пропонує дітям відкинути ковдри.
„Розбудить сусіда” – повороти головою праворуч-ліворуч.
„Потяглися” – лежачи на спині, ноги разом, руки вздовж тулуба. Підняли руки вгору, опустили за голову – потяглися; опустили руки вниз.
„Хто ще спить?” – сидячи на ліжку, ноги прямі, руки на по-ясі. Підняли плечі вгору (вдих); опустили плечі(видих).
„Шукаємо черевички” – сидячи на ліжку, ноги опущені на підлогу. Нахилитися вперед, дістати носиком колін(видих); сісти рівно(вдих).
„Виросли великі” – стоячи біля ліжка. Піднятися на носки, потягнутися руками вгору; опуститися.
Гімнастика побудження
Вихователь ніжно промовляє:
Хто так солодко тут спить?
Треба прокидатися –
Оченята відкривати
І зарядку починати.
Під спокійну музику діти прокидаються, скочують ковдри на край ліжка.
„Потягування” В.п. – лежачи на спині, руки вздовж тулуба, ноги разом.1 – підняти руки вгору, носки ніг витягнути-подивитися на носок. 2 – в.п.
„Почергове піднімання ніг” В.п. – лежачи на спині, руки під головою. 1 – підняти праву пряму ногу якомога вище – подивитися на носок. 2 – в.п. 3 – 4 – те саме з лівої ноги.
„Погойдування” В.п. – лежачи на спині, ноги зігнути в колінах, притиснуті руками до грудей. 1-підтягти до колін голову, погойдатися на спині. 2 – розслабитися.
„Прогинання” В.п. – лежачи на животі, ноги прямі, руки зіг-нути в ліктях. 1 – випрямити руки, прогнутися у спині, подивитися на стелю. 2 – в.п.
„Розведення рук” В.п. – сидячи на ліжку, ноги опущені вниз. 1 – руки в сторони; 2 – обхопити себе за плечі.
„Повороти голови” В.п. – сидячи на ліжку, ноги опущені, руки на колінах. 1 – повернути голову праворуч; 2 – повернути ліворуч.
„Повороти тулуба” В.п. – стоячи, руки в боки. 1 – поворот тулуба праворуч; 2 – в.п. 3 – 4 – те саме ліворуч.
Як розвинути творчі здібності у дітей
В першу чергу намагайтеся визначити інтереси дитини. Не думайте, що ваше чадо буде тільки й робити, що грати в ляльки або катати машинки. Знайдіть те, що йому подобатися найбільше і намагайтеся всіляко заохочувати такі заняття.
По-друге, потрібно мати на увазі, що уява дитини безмежно. Пригадайте, як ви могли в його віці накрити пару стільців покривалом, і це був справжній будиночок або штаб армії, в якому віддавалися серйозні накази.
По-третє, дитині необхідні паузи між активними діями, щоб осмислити все, що сталося. Часто батьки, спостерігаючи, як їх дитина завмер над тарілкою супу, вважають своїм обов'язком перервати такий стан дитини. Не варто поспішати, адже в цей час у його розумі може виникнути якась цікава ідея, яка може вразити своєю оригінальністю після того, як малюк повернеться в реальність.
По-четверте, для сприятливого розвитку творчих здібностей, варто створювати певні умови не тільки в дитячому садку чи школі, але і вдома. Не обов'язково витрачати на це великі кошти. Втілюйте ідеї за допомогою непридатного матеріалу: намисто з макаронів, саморобка з яєчної шкаралупи, насіння, круп, відтиск пробками, орігамі ... Дозволяйте дитині самій подумати, як втілити ідею з допомогою тих чи інших засобів.
По-п'яте. Творіть разом. Не скаржтеся на брак часу або втома. Творчість-це теж свого роду відпочинок, тим більше з коханим малюком.
Придумайте разом з дитиною казку, ну або візьміть готову і здійсніть її в матеріальну форму. Килим стане зоровим залом, а дитина - режисером вистави. Коли дитина програє свою казку, відбувається безліч непомітних на перший погляд, але дуже важливих для його особистісного розвитку речей. Через театралізацію дитина висловлює емоції і стани, які не можна проявляти в звичайному житті (гнів, агресія, страх і т.д.). Програючи свої казки разом з іншими, кожна дитина вчиться спілкуванню, удосконалює свої комунікативні навички та культуру.
По-шосте, чи не забороняйте дитині користуватися вашими речами. Іноді із зеленого рушники можна зробити шикарний хвіст русалки, носові хусточки можуть бути компресами для ляльок під час їх хвороби. Таким чином, ви надаєте дитині простір для фантазії та ігрових експериментів.
І по-сьоме, відповідайте на запитання дитини. Не забувайте, що Ви для малюка - ключик у великий світ відкриттів. І в десять років, і в сім, і в п'ять
Всі люди люблять малювати. І кожен відразу намалює все, що його цікавить,
Все викликає інтерес: далекий космос, ближній ліс, квіти, машини, танці, казки.
Всі намалюємо, були б фарби да аркуш паперу на столі, та мир в сім'ї і на Землі!
Коментарі
Дописати коментар