Вправи для зору

Комплекс вправ для відновлення зору
* Кліпання. Протягом 2-3 секунд швидко кліпайте, а потім подивіться прямо перед собою (також протягом 2-3 секунд). Не напружуйте і не мружте очі: кліпайте легко, одними повіками. Ця вправа
* Сильно затисніть повіки на кілька секунд, після чого сильно розплющіть очі -- також на кілька секунд. Після того просто покліпайте.
* "Намалюйте" поглядом лінії вправо-вліво, вгору-вниз, по діагоналі з одного кутка кімнати в інший. Після повторення кожного руху часто покліпайте.
* "Годинник". Уявіть перед очима циферблат і рухайте очима вздовж годинникової стрілки, фіксуючись на мить на кожній цифрі.  Виконайте рухи спочатку за годинниковою стрілкою, потім у зворотньому напрямку.
* "Напишіть" поглядом букви і слова, намалюйте зигзаги,  піднімайтеся поглядом по спіралі знизу вгору і навпаки.
* Опишіть оком велике коло (при цьому обличчя не рухається) -- кілька разів в один бік, кілька в інший. Можна експериментувати і з іншими геометричними 

Топ-5 вправ для покращення зору

Натиски на повіки

Обережно доторкніться кінчиками пальців до повік та злегка притисніть, потримайте до 5 секунд,  відпустіть. Виконуйте вправу від 5 до 10 разів.

Погляд зі сторони в сторону

Сядьте прямо та відведіть погляд вліво, затримайте погляд на декілька секунд, а потім подивіться направо, так само зафіксуйте погляд на декілька секунд. Виконуйте вправу 10 раз. Під час цієї вправи не затримуйте дихання та не забувайте моргати після кожного разу.

Здивування

Спробуйте відтворити здивований погляд. Розкрийте очі максимально широко, як тільки зможете, а потім міцно замружте очі. Повторіть 10 раз.

Малюйте геометричні фігури

Сядьте прямо. Сфокусуйтесь на вправі та почніть очима малювати геометричні фігури справа наліво, зліва направо. Намагайтесь намалювати від 2 до 5 геометричних фігур. Після кожної фігури моргайте. Виконайте вправу 5 разів.

Заминка

Після виконаних вправ необхідно розслабити м’язи ока. Тому сядьте прямо та закрийте очі на декілька хвилин. Під час виконання цієї вправи можна медитувати. Тримайте очі закритими від 5 до 8 хвилин.
Вправи необхідно виконувати від 2 до 4 разів на день.

Вправи для очей під час роботи з комп’ютером

Якщо ви більше 8 годин проводите за монітором комп’ютера, не забувайте про розминку для очей кожні 20-30 хвилин.

Зігрівання очей руками

Ця вправа допоможе відновитися після довготривалої роботи ваших очей. Сядьте так, аби ви мали змогу поставити лікті на тверду поверхню. Потріть долоні, щоб вони стали гарячими, покладіть їх на повіки. Тримайте очі закритими від однієї хвилини до п’яти.

Вправа «20-20-20»

Кожні 20 хвилин дивіться на 20 метрів удалечінь протягом 20 секунд. Ця швидка вправа допоможе зменшити напругу очей.

Кліпайте!

Кліпайте швидко, аби природньо змастити очі та запобігти сухості та почервонінню очей.
А як хочете відновитись кліпайте повільно, а потім зімкніть очі та продовжте вправу.
Виконуйте ці прості вправи, як тільки-но відчуваєте втому очей або під час втрати концентрації. Робіть вправи до 5 разів на день.
При дотриманні простих правил ви ніколи не втратите можливість бачити світ у повному обсязі. Тож піклуйтесь про здоров’я щодня та не лінуйтесь робити корисні вправи для очей.

Приклади вправ для очей, рекомендовані для школярів (кожну з вправ виконувати спочатку по 2-3 рази, пізніше, коли дитина їх вивчить – по 5-7 разів):
  • «Жмурки». Міцно-міцно замруж очі на 5 секунд, а потім відкрий їх.
  • «Метелик». Поморгай очами, як махає крилами метелик – швидко та легко.
  • «Світлофор». По черзі закривай то ліве, то праве око, як блимає залізничний світлофор.
  • «Вгору-вниз». Подивися спочатку вгору, потім вниз, не нахиляючи голови.·
  • «Годинник». Нехай очі дивляться то вправо, то вліво, як годинник: «тік-так». Повтори цю вправу 20 разів.·
  • «Хрестики-нолики». Намалюй очима велике коло за годинниковою стрілкою, а потім – проти. Тепер намалюй хрестик: спочатку подивися вправо вгору, потім вліво вниз, а потім навпаки, провівши поглядом дві умовні лінії навхрест.·
  • «Баньки». Не моргай очами якомога довше. Коли моргнеш, закрий очі та розслабся, уявивши, що ти спиш.·
  • «Масаж». Закрий повіки і акуратно помасуй очі пальчиками.·
  • «Далеко-близько». Сфокусуй погляд спочатку на предмет, який знаходиться в протилежному кінці кімнати (шафа, класна дошка і т.п.) і дивись на нього протягом 10 секунд. Потім повільно переведи погляд на ближній предмет (наприклад, на свій палець) і також дивись на нього 10 секунд.·
  • «Фокус». Дивись, не відриваючи погляду, на рухомий предмет (свою руку). При цьому рука повинна бути видна чітко, а всі інші предмети вдалині – розмито. Потім сфокусуй погляд, навпаки, на предметах заднього плану.
Подібна зарядка для очей корисна не тільки для школярів, вона не завадить і дорослим,  особливо тим, чия робота передбачає щоденне «спілкування» з комп’ютером. Озвучуючи дитині вправи, обов’язково виконуйте їх разом з нею: наочний приклад часом діє краще будь-яких слів.

Коментарі